Чому ми переїдаємо? 5 основних причин

Знаючи, чому ми переїдати, ми можемо контролювати процес і стримувати себе навіть в присутності тістечок, морозива, шоколадок … або вам до душі сухарики і чіпси.

Так в чому причини і які варіанти заміни?

Вся справа в психології.

1. Ви їсте, самі того не помічаючи

Перегляд ТВ-передач і кіно дуже розташовують до того щоб поїсти, причому їжа зникає непомітно для вас. Вирішили взяти ще шматочок, а бутерброд вже скінчився. Коли ви встигли?

Вся справа в тому, що ви не були сконцентровані на процесі, не відчували задоволення від їжі і не контролювали кількість з’їденого.

Ось вона, одна з найпоширеніших причин.

Що робити: відкласти журнали і книжки, вимкнути ТВ, покласти собі усвідомлено невелику порцію і приступити до їжі. Маленькі ложка або вилка допоможуть є в уповільненому темпі.

Якщо у вас катастрофічно не вистачає часу на їжу в робочий час, не їжте прямо з пакету або упаковки. Сервіруйте собі певну порцію і нею обмежтеся. Ніякої добавки.

2. Нічні перекушування

Робочий день закінчений, клопоти по дому теж, і у вас з’явився вільний час. Можна посидіти перед телевізором і отримати насолоду від бокалу вина з шоколадкою або келихом пива з сухариками.

Ось вона, друга причина зайвої ваги. Так вважають дієтологи.

Жінки, які перекушують на ніч, споживають на 15% більше калорій, ніж ті, хто вміє обмежитися вечерею. Такі статистичні дані Американського національного інституту харчування.

Що робити: щовечірню непереборну потребу перекусити на сон грядущий не треба плутати з почуттям голоду. Це банальна звичка.

Щоб позбутися поганої звички потрібно змінити розпорядок дня. Замініть перегляд ТБ на легкі фізупражненія, рукоділля або прогулянку. Тренуючись, вишиваючи або гуляючи є дуже незручно.

3. Постійні перекушування в проміжках між повноцінними прийомами їжі

Так, всі ми знаємо, що дробове харчування допомагає підтримувати потрібну вагу. Так чому ж зайві кг нікуди не йдуть? Причина в тому, що ми не контролюємо кількість і обсяг перекусів і непомітно з’їдаємо занадто багато.

Що робити: щоб змусити дробове харчування приносити вам користь, потрібно щоб воно становило не більше 150 ккал і містило не менше 14 гр білкової їжі. Це рівносильно двом вареним яйцям або стаканчику чистого йогурту (без добавок і підсолоджувачів).

4. Не можете встояти перед тим, що вже лежить перед вами

Відкрита пачка чіпсів викликає бажання, ви бачите цукерки в вазочці і не можете встояти … Ви з’їсте то, що попалося вам на очі і тільки тоді заспокоїтеся. Голод тут ні при чому. Це ваш мозок грає з вами. Калорійна, солодка або жирна їжа впливає безпосередньо на центри задоволення в мозку. Відмовитися – нереально.

Що робити: не розраховувати на силу волі. Замість того, щоб намагатися боротися зі спокусою, краще його уникнути.

Наприклад, в ресторані відразу озвучити офіціантові, що хліб не потрібен. А під час ділової зустрічі сісти так, щоб вазочка з солодощами або горішками виявилася поза зоною якому ви знаходитесь.

5. Поїдання на нервовому грунті

Ви нервуєте, переживаєте, панікуєте кожен день і з різних приводів. А ось шматочок торта або шоколадка можуть привести вас в рівновагу, заспокоїти, розслабити і навіть підняти настрій.

Замість того, щоб піддатися самообману, краще задумайтеся, а що можете зробити ви, щоб вирішити ту проблему, через яку ви так засмутилися. Як варіант, можна прогулятися або зробити «дзвінок другу» і поплакатися в жилетку. Можливо, за цей час проблема розсмокчеться сама собою, а може це взагалі була не така вже й проблема.                                      джерело