Секрети сімейного здоров’я


Цікаво, чи часто кожен з нас замислюється над тим, наскільки правильний і здоровий спосіб життя ведуть усі члени сім’ї? Під здоровим способом життя в першу чергу розуміється добре самопочуття всіх близьких і рідних. Ні для кого не секрет, що сім’я належить до однієї з найважливіших життєвих цінностей будь-якої людини. Для дитини сім’я – це особливе середовище, в якій закладаються умови його психічного, фізичного та емоційного самопочуття. Сім’я – це місце, де починається життя людини, і вплив сімейних традицій і відносин на майбутнє вашої дитини має величезне значення.

Наша надмірна зайнятість сприяє тому, що створення комфортної і здорової атмосфери в будинку приділяється недостатньо часу. Прийшовши з роботи, втомлені батьки часто проводять свій сімейний дозвілля біля телевізора, а діти після школи біжать до комп’ютера пограти.

Таким чином, батьки самі є прикладом неправильного способу життя. Вони не тільки завдають шкоди собі, а й з самого народження привчають до неправильного способу життя свого малюка. Адже, за статистикою, сім’ї, які ведуть неправильний і малоактивний спосіб життя, набагато частіше звертаються до лікарів з проблемами зору і зайвої ваги. Через це зростає ризик серцево-судинних захворювань, сутулості, поганої успішності дитини в школі і т. Д.

Слід пам’ятати, що саме сім’я оберігає нас від небезпек і підтримує у важку хвилину. Що являє собою здорова сім’я? Це осередок суспільства, в якій формуються корисні звички і відкидаються шкідливі. Щоб всі члени сім’ї були здоровими, батьки в першу чергу повинні дбати не тільки про свою зручність, але і про благополуччя своїх дітей. Для цього існує кілька простих правил, які під силу дотримуватися кожному.

Перше правило – це правильне і здорове харчування. Це питання з кожним роком стає все більш актуальним. Додавайте в свій раціон щодня фрукти і овочі, кисломолочні продукти, м’ясо і соки. Відмовтеся від фастфуду, жирних і калорійних продуктів, алкоголю і газованих напоїв. Під час прийому їжі намагайтеся їсти не поспішаючи, не їжте на ходу, снідайте, обідайте і вечеряйте в відведені для цього години. Якщо ви зголодніли, візьміть за правило перекушувати НЕ висококалорійною їжею на зразок пиріжків і хот-догів, а більш корисними продуктами, наприклад, фруктами, горіхами і сиром. Звикайте снідати всією сім’єю. У вихідні не лінуйтеся: вставайте раніше і готуйте корисні і ситні сніданки для всієї родини. Їжа повинна бути не тільки смачною, але й корисною, щоб організм засвоював якомога більше корисних речовин.

Наступне правило – це регулярні заняття спортом і фізична активність. Чому б вам у вихідні всією сім’єю не сходити в басейн, не відправитися на велопрогулянку, що не погуляти в парку з дітьми або НЕ пограти у дворі? Поєднання помірної фізичної активності з правильним харчуванням сприяє поліпшенню самопочуття і підвищенню працездатності, знижує ризик розвитку ожиріння та цукрового діабету.

Третє правило говорить: правильна гігієна будинку – захист здоров’я всієї родини. Через погіршення екології темі гігієни житла приділяється все більше уваги. Необхідно регулярно проводити вологе прибирання свого будинку, провітрювати кімнати, дотримуватися на кухні, у ванній і туалеті чистоту і порядок. Намагайтеся позбуватися від старих речей в будинку, очищаючи таким чином свою житлову площу.

Четверте правило – дотримання режиму праці та відпочинку. У кожній родині є побутова складова, що включає в себе прибирання, прасування білизни, прання, приготування їжі, миття підлоги, чищення килимів, винесення сміття і т. Д. Найчастіше всі перераховані вище завдання лягають на плечі жінки. Це абсолютно неправильно. Привчіть своїх близьких виконувати певні обов’язки по дому: нехай ваші діти самі прибирають в кімнаті, а чоловік візьме на себе чоловічі турботи по господарству. Так у членів вашої сім’ї з’явиться більше вільного часу для спільного проведення часу, яке можна провести в прибраній квартирі за чаюванням зі свіжоспеченим пирогом.

 

Щоб ваші близькі були щасливими і здоровими, привчите їх до здорового способу життя. Сьогодні він доступний кожному, потрібно тільки мати велике бажання і силу волі, долати свою лінь і слабкості. Ну і, звичайно ж, якщо ви маєте шкідливі звички, відмовтеся від них на користь свого здоров’я.

Розвиток і зміцнення відносин залежить від безлічі факторів, тому постарайтеся дотримуватися перераховані вище правила сімейного життя для досягнення гармонії і успіхів у відносинах між близькими. Не варто забувати і про духовний розвиток. Якщо в будинку панує любов і гармонія, то і здоров’я членів вашої сім’ї буде на високому рівні. А якщо чоловік і жінка весь час стурбовані приростом матеріальних благ, постійно лаються, сваряться і довго не розмовляють один з одним, в таких сім’ях будуть нещасні все, особливо діти.

Спасибі вам за проявлений інтерес до цієї публікації.