Як зацікавити тата у вихованні дитини


Багато мам скаржаться, що їм складно зацікавити чоловіка у вихованні дитини, складно «заманити» його проводити з малюком більше часу.

1. Ваш чоловік об’єктивно зайнятий. Як правило, з народженням дитини соціальне і сімейне навантаження на чоловіка зростає, тому що йому потрібно заробляти більше грошей. Він може витрачати свої сили на те, щоб забезпечувати побут вашої родини і у нього може не залишатися сил на те, щоб вибудовувати якісь взаємини з малюком.

2. У батька дитини може не бути досвіду перебування в дитячо-батьківських, або просто, взагалі в близьких відносинах з іншими людьми. Тому що, якщо свого часу, коли він був дитиною, його не навчили, що таке перебування в близьких відносинах, то він і сам цього не знає, і тоді розуміння, як це правильно робити у нього може і не бути.

3. Соціальні інтроекти. Багато чоловіків думають, що «дітьми займаються баби», і цей стереотип або установка може гальмувати взаємодія з дитиною.

4. Незнання, що робити з малюком. Тут правда все залежить від віку, тому що в період від народження до двох років функція тата – це присутність і контакту на рівні формування підсвідомих зв’язків. У цей період малюк потребує таких функціональні речі, з якими прекрасно справляється мама, тому що вона краще для цього підготовлена, у неї навіть є все, так би мовити, «необхідні девайси», яких немає у тата.
Страх. Тобто чоловік може боятися заподіяти шкоду якійсь своїй дитині знову таки в силу того, що він не знає, як і що правильно з ним робити.
Яким же чином чоловіка можна залучити, якщо він сам не проявляє ініціативу?

5. Дуже простий спосіб – це давати малюка чоловікові на руки, просто потримати, хоча б на хвилину, на дві, поступово цей період збільшувати. Домовитися і давати чоловікові якісь невеликі функції, не дуже складні, наприклад, годувати з пляшечки. Можна давати завдання пограти з дитиною в розвиваючі ігри, повірте, швидше за все татові це сподобається.

6. Знайдіть аргументи. Основний аргумент, що близькість формується з досить раннього віку. І те, що буде закладено в ці відносини на цьому періоді багато в чому впливає на те, які відносини будуть у тата з дитиною в подальшому. Поясніть, що в період від 3 до 6 років, коли у дитини з’являється поняття особистості, тато вже, що для хлопчика, що для дівчинки вкрай важливий. Потрібно пояснити батькові, що, якщо він зараз не буде взаємодіяти зі своєю дитиною, його цінність в майбутньому для малюка може бути набагато менше. У дитини можуть з’явитися неусвідомлені образи в дорослому віці, якщо він від батька щось недоотримує. І третє, що можна чоловікові сказати: «Якщо ти справді хочеш, щоб це був твій дитина, не чисто біологічно, а психологічно, щоб він правда успадкував якісь твої якості, твою манеру поведінки, взаємодії, щоб ти щось йому передав від себе, крім своїх ген, то це хороший період для того, що почати це робити. »

7. Дайте чоловікові зрозуміти, що ви теж втомлюєтеся. Просто скажіть: «Слухай, я втомлююся, іноді просто хочеться побути наодинці з собою і нічого не робити і було б правильно, (в силу тих аргументів, які ми перерахували раніше), і приємно, якщо ти, піклуючись про мене, якийсь час, ну не знаю, кілька годин в тиждень проводив сам з дитиною. »

джерело