Секс перед місячними: безпечно чи ні?

Секс перед місячними – можна чи ні? Це питання цікавить багатьох жінок. Існує думка, що в ці дні ризик завагітніти мінімальний, але чи так це насправді і чи варто так ризикувати?

Незахищений секс практикується в усьому світі. Деякі роками можуть займатися ним і не вагітніти, ну а комусь не щастить і доводиться вирішувати, що робити з майбутньою дитиною. Для того щоб така ситуація не виникла у вашому житті, обов’язково прочитайте нашу статтю.

Можна займатися сексом перед місячними?
Найчастіше це питання задають ті, хто не використовує контрацепцію. Вони починають прораховувати, в які дні є можливість завагітніти, а в які – ні.

Насправді ми хочемо вас розчарувати – безпечних днів не існує і як би ви не прораховували, ризик стати матусею є завжди. У всіх жінок овуляція відбувається в різний час, тому зробити точні прорахунки нереально. У деяких овуляція відбувається в середині циклу, у інших – прямо перед місячними. Якщо говорити про більшість, то найчастіше у представниць прекрасної статі овуляція відбувається на 12-16 день циклу. Відлік починається з першого дня критичних днів. Але якщо ви одна з тих жінок, які мають коротку менструацію, то ваш менструальний цикл буде коротшим, тому у вас є всі шанси завагітніти перед місячними.

Секс перед місячними – ризик завагітніти
На жаль, але навіть якщо ви все прорахувати до дрібниць, ви все одно можете завагітніти, тому не варто сподіватися на свій організм. Щоб уникнути небажаних наслідків, використовуйте різні методи контрацепції.

Для більшості жінок, цикл у яких становить 28 днів, і менструація триває від 4 до 7 днів, шанс завагітніти перед місячними мінімальний. З таким циклом овуляція відбувається на 14-15 день.

Ми все ж не рекомендуємо експериментувати з прорахунками, не забудьте використовувати контрацептиви, бажано презервативи. Завдяки їм ви зможете захистити себе не тільки від вагітності, але і від венеричних хвороб. Яким би не був партнер і як би ви йому не довіряли, але без аналізів і довідки від венеролога займатися сексом можна.

В яких випадках є ризик завагітніти перед менструацією:

 •    Якщо у вас короткий менструальний цикл, до 23-ох днів, а секс стався безпосередньо перед кровотечею
  рання овуляція
 • Живучі сперматозоїди. Вони гинуть лише через кілька діб після того, як потрапили в піхву, тому навіть якщо яйцеклітина вийде у вас тільки через тижні, є можливість запліднення.
 • Збій в роботі організму. Навіть якщо ви впевнені у своєму здоров’ї, ніколи не можна виключати гормональні збої. Вони можуть відбуватися навіть якщо ви не підозрюєте про це, в результаті термін овуляції зсувається і з’являється ймовірність запліднення.
 • При повторній овуляції одного з яєчників. Незважаючи на те, що такі випадки зустрічаються рідко, будьте обережні. Справа в тому, що овуляція в обох яєчників повинна відбуватися одночасно, але бувають і виключення, і в результаті кожен з них овулирует в різний час.
 • Якщо у вас така ситуація, вам взагалі не можна займатися сексом без контрацепції.

Як визначити – вагітні ви чи ні?

Ви все-таки зайнялися сексом перед місячними і тепер переживаєте, що відбулося запліднення. На які симптоми вам потрібно звернути увагу:

 • Біль внизу живота, в області яєчників
 • каламутні виділення
 • Різкі зміни настрою
 • Біль у грудях
 • нудота

В такому випадку вам потрібно якомога швидше звернутися до свого лікаря, він огляне вас і скаже, чи варто побоюватися небажаної вагітності чи ні.